Warning: A non-numeric value encountered in /home/statekstribrnalhota.cz/statekstribrnalhota.cz/wp-content/themes/Divi-4/functions.php on line 5560

NABÍDKA

BIO hovězí maso, plemeno Hereford a Aberdeen Angus 

Základní balíček obsahuje přední a zadní maso, býk stáří  1 – 1, 5 roku. Patřící do skupiny „baby beef“, tedy je to mladé hovězí maso, jež si zachovává křehkost masa telecího, ale má již poměrně vyzrálou chuť, která je velmi blízká chuti hovězího.

Termíny prodeje 2x ročně (předpokládané měsíce bývají březen a listopad).

Maso je možno vyzvednout přímo na statku, nebo je možný dovoz po Praze. Na statku vyřizujeme také nestandardní objednávky většího objemu, například celé jehně/kůzle, či králíky.

Všechna zvířata jsou většinu dní v roce na našich rozlehlých pastvinách, a živí se výhradně trávou a senem. Většina krmiv pro zvířata je vyprodukována na našem statku. Máme dostatek sena, senáže a slámy. Drůbež a králíky přikrmujeme dále krmivy, schválenými pro odchov v ekologickém režimu.

NABÍDKA INSEMINACE

Jsme oprávněni provádět inseminaci skotu v okresech Praha-západ, Příbram a Beroun. Bylo nám přiděleno registrační číslo organizace 219. Inseminační dávky odebíráme od společnosti Natural spol. s. r. o.

V roce 2016 jsme v plemenitbě využili inseminační dávky od těchto býků: Herford – HRF 464 (Alfons), Red Angus – ZAI 167 (Zázrak), Galoway – ZGA 470 (Vesuv).

Vyšetření březosti plemenic provádíme metodou ELISA pomocí zjištění PAGs (glykoproteinů časné fáze březosti)  již po 40 dnech a to ve spolupráci se Státním veterinárním ústavem v Praze.